داروخانه آنلاین دکتر صفری امین مجله سلامت

بهترین زمان مصرف پروتئین وی را می‌دانید؟

اگر به هر دلیل از پروتئین وی استفاده می‌کنید، احتمالاً از خود پرسیده باشید که بهترین زمان برای مصرف پروتئین وی چه زمانی است؟ چه یک ورزشکار حرفه‌ای باشید یا فقط سعی می‌کنید سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید، زمان مصرف پروتئین شما می‌تواند در دستیابی به اهداف شما تفاوت ایجاد کند. ما در این مطلب از داروخانه آنلاین صفری امین قصد داریم بهترین زمان مصرف پروتئین وی براساس دانسته‌های علمی را برای شما بیان کنیم.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی

طبق مطالعات انجام شده، بهترین زمان برای مصرف پروتئین وی، در عرض 1 ساعت پس از پایان تمرین است تا به بهبود عضلات شما کمک کند. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که ترمیم و رشد مجدد بدن ممکن است حدود 48 ساعت طول بکشد و به همین دلیل است که توصیه می‌شود بین 20 گرم تا 30 گرم پروتئین وی در فواصل زمانی متعدد مصرف شود که به طور مساوی در طول روز پخش شود.

در مجموع، اگر به دنبال عضله‌سازی هستید توصیه می‌شود حداقل 1.7 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز مصرف کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک مرد 70 کیلوگرمی هستید، توصیه می شود که 119 گرم پروتئین وی در روز مصرف کنید.

خرید مکمل بدنسازی

مصرف پروتئین وی در صبح

از آنجایی که ذخایر گلیکوژن در شب‌ها کاهش پیدا می‌کند، بدن مجبور است برای تقویت فرآیندهای متابولیک به ذخایر اسید آمینه روی بیاورد. این فرآیند، عضله را در حالت کاتابولیک (همان تجزیه) قرار می‌دهد. پروتئین وی یک پروتئین با هضم سریع است که برای زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، بهترین نتیجه ممکن را خواهد داشت. چرا که به سرعت آمینو‌اسیدها را به ماهیچه‌های شما می‌رساند و با تجزیه عضلات مقابله خواهد کرد. اکثر متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که یک پروتئین وی با کیفیت، مانند پروتئین وی 360 اکستریم، اول صبح و به صورت ناشتا مصرف کنید. این به دلیل ارزش بیولوژیکی چشمگیر و مشخصات اسید آمینه عالی آن است که در نهایت شما را برای فعالیت‌های روز آماده می‌کند.

مصرف پروتئین وی قبل از بدنسازی و ورزش

مصرف پروتئین وی قبل از تمرین برای ایجاد تعادل مثبت نیتروژن در بدن ضروری است. ایجاد تعادل مثبت نیتروژن، برای تحریک سنتز پروتئین و افزایش توده عضلانی کارآمد خواهد بود. پروتئین بلوک سازنده رشد عضلات جدید است. تحقیقات نشان داده است که وقتی پروتئین وی را بلافاصله قبل از تمرین‌های مقاومتی مصرف کنید، سنتز پروتئین افزایش می‌یابد. به همین دلیل سعی کنید 25-35 گرم پروتئین آب پنیر را به عنوان پایه شیک قبل از تمرین خود بگنجانید.

مصرف پروتئین وی قبل از خواب

در طول ساعات شبانه و حین خواب، بدن ما ممکن است برای مدت طولانی بدون غذا بماند و ماهیچه‌های ما با مواد مغذی محدودی باقی بماند. برای جلوگیری از شکست عضلانی، میسلار کازئین اثرگذار خواهد بود. برای عضله‌سازی و ریکاوری، خوردن پروتئین وی قبل از خواب بسیار توصیه می‌شود. ماهیت آهسته رهش آن تامین پایدار اسیدهای آمینه را در طول شب تضمین می‌کند.

با این حال، با استفاده پروتئین وی قبل از خواب، ماهیچه‌های خود را با عرضه‌ بسیار کندتر و ثابت‌تری از پروتئین تأمین می‌کنید که مدت زمانی را که عضلات شما بدون مواد مغذی در هنگام خواب می‌گذرانند، کاهش خواهد داد. تغذیه بدن به این روش تضمین می‌کند که مواد مغذی در طول شبانه روز در دسترس است و می‌تواند از تجزیه عضلات جلوگیری کرد.

پروتئین وی چیست؟

پروتئین وی به عنوان مکمل غذایی، ترکیب دو محصولی است که هنگام تهیه پنیر دریافت می‌شود. هنگامی که محتوای آب و کازئین را از این دو محصول حذف کنید، پروتئین وی تولید می‌شود. پروتئین وی توسط ورزشکاران و بدنسازان به خاطر طیف وسیعی از فواید بدنی که می‌تواند ارائه دهد، مورد محبوبیت قرار گرفته است.

مزایای استفاده از پروتئین وی

پروتئین وی بهترین شکل پروتئین برای هضم و استفاده بدن است. پروتئین وی سرشار از گلوتامین و آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) است. این اسیدهای آمینه ضروری برای هر کسی که با ارائه منبع انرژی برای مقابله با تجزیه عضلات و حمایت از ریکاوری تمرین می‌کند، توصیه می‌شود. پروتئین وی را می‌توان در چندین فرآیند بیوشیمیایی استفاده کرد و برای انقباض، رشد و ترمیم عضلات ضروری است. پروتئین وی همچنین برای حفظ چندین فرآیند متابولیک و برای کنترل ترکیب بدن استفاده می‌شود.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی

خرید پروتئین وی

مهم است که خرید پروتئین وی از مراکز معتبر انجام شود. چرا که با توجه به قیمت‌های نسبتا گران این محصول، سودجویی و تقلب ممکن است اتفاق بیفتد. برای استعلام اصالت پروتئین وی خریداری شده می‌توانید از سایت تی‌تک سازمان غذا و دارو به نشانی TTAC.ir اقدام کنید. همچنین برای خرید پروتئین وی می‌توانید از داروخانه آنلاین صفری امین اقدام کنید.